Peršokti prie turinio

Nuotrauka

NBA įžvalgos, blogai ir įdomybės

• Norint atsakyti būtina prisiregistruoti
3 atsakymai į šią temą

#1 Tautvyz

Tautvyz

Suolelio šildytojas

• Narys
  • AkisAkis
  • 75 Pranešimai
  • Sporto šaka:Krepšinis, Amerikietiškas futbolas
  • Komanda:Kauno "Žalgiris", Los Angeles "Lakers", New York "Giants"

Parašė 18 spalio 2017 - 14:47:20

Pradedu savo blogų kelionę, su tikimybę, kad susilauks dėmesio ir šiek tiek pagyvins forumą. Pirmi blogai bus:
• Ar Lietuva vis dar krepšinio šalis?

Šį pranešimą redagavo Tautvyz: 30 sausio 2020 - 15:55:45

• 1

Untitled.png

200.gif#18200.gif#69

Reklama

#2 Moralas

Moralas

Lygos MVP

• Administratorius
  • 2.235 Pranešimai
  • Vieta:Kaunas

Parašė 18 spalio 2017 - 15:11:24

Puiki ir sveikintina idėja, lauksim pirmojo vlogo. Na ir žinoma norisi palinkėti, kad susidomėjusių būtų kuo daugiau, o pačiam netrūktų entuziazmo ir idėjų plėtoti šį projektą ir ilgesnį laiką.

• 0

giphy.gif

#3 Tautvyz

Tautvyz

Suolelio šildytojas

• Narys
  • AkisAkis
  • 75 Pranešimai
  • Sporto šaka:Krepšinis, Amerikietiškas futbolas
  • Komanda:Kauno "Žalgiris", Los Angeles "Lakers", New York "Giants"

Parašė 30 sausio 2020 - 16:10:04

Ar mes vis dar krepšinio šalis?

Manau daugelį nustebinsiu uždavęs šį klausimą, bet pabandysiu jį pagrįsti mano pastebėjimais. Tikiuosi sulaukti jūsų pastebėjimų ir užmegzti, bet mažą diskusiją.

Visų pirma esu late 90s vaikis. Krepšiniu susidomėjau 2005 metais, kai tėvai nupirko kompiuterį ir gavau NBA live 2005. Tuo metu, net nesupratau kas tai NBA, bet apie krepšinį buvau girdėjęs, nes abudu vyresnieji broliai buvo dideli krepšinio fanai. Pavydžiu jiems, kad galėjo stebėti M. Jordano žaidimą ir kitų legendų. Jie pasakodavo, kad kiek būdavo transliacijų, kaip jie keldavosi naktį stebėti NBA finalų! Nežinau kodėl, bet norėčiau pajusti, tai ką jie jautė.

SUMAŽĖJĘS SUSIDOMĖJIMAS NBA, AR EGZISTUOJA NBA transliacijos Lietuvoje? Taip, egzistuoja. “Tv6” transliuoja šeštadienį arba sekmadienį vienerias rungtynes. Ar jas žiūrite? Asmeniškai aš taip! Buvo etapas, kai “Sport1” transliavo, tikriausiai dėl mažų reitingų ir nusprendė nutraukti transliacijas. Galima teikti, kad kam keltis vidurį nakties, kai gali ryte atsikėlęs pažiūrėti highlightus ar tiesiog galutinį rezultatą internete. Atsimenu, kai mažas būdavau, kiek žmonių turėdavo “Hornets” ar “Magic” kepuraite, jau vien nekalbu apie “bulls” atributika, o amžiną vietą mūsų širdyse turinčio Kobės Bryanto marškinėliai pažymėti 8 numeriu, buvo vos ne kiekvieno krepšinio fano spintoje. Dabar retai pastebiu, kad kas dėvėtų NBA marškinėlius ir jais didžiuotūsi. Gal net paprašius plačiau papasakoti žmogaus, kuris tarkim vilki L. James’o marškinėlius, išgirstume vos kelis žodžius, nes tai tiesiog įvaizdžio įrankis.

Pamenat Eurolygos transliacijas per TV3? Aš su milžinišku nostalgijos jausmu, tai prisimenu. Tikiuosi dabar nesumeluosiu, bet ketvirtadieniais žaisdavo “Žalgiris”, o tuometinis “Lietuvos rytas” žaisdavo trečiadieniais. Buvo kažkas vauu. Lauki, nesulauki... Ta eurolygos muzika iškart tokį “haipą” duodavo. Bet atėjo godūs laikai, kai neapsimoka transliuoti nemokam kanalui, Lietuvos pasididžiavimo “Žalgirio” žygio europos stipriausioje lygoje. Komandai patekus į “final four” buvo nuspręsta, kad gal transliuojam visiems per TV3 toks pasiekimas vis dėlto... Man nesuvokiama, kaip krepšinio šalyje, kuri turi vieną stiprų klubą, vis tiek turiu mokėti papildomai už sporto kanalą, kurį žiūrėsiu, tik tada, kai mano komanda žaidžia. Gal tiesiog buvau per daug išlepintas nuo mažens, kad Eurolygos krepšinis yra nemokamas, o kaip tipinis lietuvis, viską noriu gauti nemokamai. Taip pat mažas LKL rungtynių lankokumas. LKL buvo paskelbę statistiką, kurioje kaip ir pakilę reitingai, bet vis tiek, net nedidelės arenos vos pusę žiūrovų surenka, palyginus, kiek gali talpinti. (Jei rasiu, pridėsiu nuotraukų iš 90s, kaip Šilutėje ir kitur netilpdavo žiūrovai)

Bandwagon sirgaliai? Komandai sekasi- fanų pilnos arenos. Manau visi pritars, kad komandai rodant puikus rezultatus, smagu už ją sirgti ir gerą stebėti jos žaidimą. Pasikrauname geros energijos. Bet sunkiais laikais, daugelis fanų nusisuka, keikia komandą, rinktinę, niekina jos žaidėjus, trenerius. Prisimenu, kai “Žalgirį” ištiko antroji finansinė krizė ir vienam iš naujienų portalų perskaičiau tokį komentarą: “buvau visą laiką Žalgirio fanas, bet kai komanda pralaimi prieš visus, net nesinori jos žaidimo stebėti, todėl šį sezoną palaikysiu rytą”. Pabandžiau perteikti, komentaro esmę, nes tiksliai jau nepamenu pilno, bet tą patį sezoną susitiko “Žalgiris” ir “Rytas” pusfinalyje. Kaip jau puikiai žinome, “Žalgiris” laimėjo tą seriją ir man įdomu, kaip tas fanas tada jautėsi, ar tik nemus persimetęs vėl į žaliai baltų pusę...
“Žalgirio” pralaimėjimų serija, iškart kiek sukilo, kad trenerį reikia keisti, kad neveikia jo sistema ir pn. Tas pats žmogus, atvedė mus į “final four”, stebuklingai patekom į kitą etapą. Jis nekaltas, kad žaidėjai nepataiko... Tik grįžom į pergalių serija iškart išlindo, kaip jei teigia visą laiką komandą palaike sirgaliai....

Pridedu nuorodas į tam tikrus straipsnius šia tema. Gal kam bus įdomus paskaityti.

https://www.delfi.lt...is.d?id=1167364

https://m.basketnews...inio-salis.html

Papildysiu nuotraukomis, kai tik galėsiu!
  • 1

Untitled.png

200.gif#18200.gif#69

#4 Moralas

Moralas

Lygos MVP

• Administratorius
  • 2.235 Pranešimai
  • Vieta:Kaunas

Parašė 30 sausio 2020 - 16:45:48

Gerą klausimą uždavei, į kurį vienareikšmiškai negalima atsakyti. Jei pažiūrėtume iš krepšinio rezultatų prizmės, tai tiek klubų, tiek visų amžių rinktinių rezultatai pastaraisiais metais daugiau mažiau suprastėjo, apie moterų krepšinį išvis atskira tema. Taigi, jei spręstume vien iš šios pusės, kas sąžiningai kalbant nebūtų itin objektyvu, tai tuomet, mes nebesame krepšinio šalis, bet visgi matant kiek žiūrovų susirenka į Žalgirio, kitų pajėgiausių klubų mačus, rinktinės rungtynes, kokį ažiotažą, susidomėjimą tai sukelia, tai tuomet atsakymas būtų teigiamas. Svarbiausia, kad yra susidomėjimas, didelis fanų aktyvumas, na, o rezultatai yra trenerių, klubų, pačių žaidėjų įdirbio, talentingų atletų tam tikroje kartoje skaičiaus, taip pat trupučio sėkmės klausimas. Kitaip sakant, norimus rezultatus pasistengus galima pasiekti, bet fanų meilės ir susidomėjimo, tik užsinorėjus neužsitarnausi.

• 0

giphy.gif

0 vartotojai(-ų) skaito šią temą

0 nariai(-ių), 0 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)